Hisse Senedi

Hisse Senetleri
Anonim Şirketlerde, ortaklık sermayesinin birbirine eşit bölümlere ayrılmış parçasından her birinin karşılığı olmak üzere, yasada
gösterilen özelliklere uygun olarak düzenlenmiş değerli belgelerin üretimi için herhangi bir izin gerekmemektedir.

En son sermaye arıtırımı bilgilerinize göre, müşavirinizin kontrolü altında gerekli düzenlemeler yapılarak üretilmektedir.

Gerekli Olan bilgiler

Hisse sahibinin ikametgâh adresleri
Sermaye bilgileri
Firma bilgileri
Firmanıza ait logonuz


Hisse Senedi için kullanılan kâğıtlar

- Mat kuşe kâğıt 250-300 gr/m2 - Fantazi kâğıt 140 - 190 - 250 – 300 gr/m2 Farklı renk ve dokulu kâğıt çeşitleri kâğıt markası ve özelliğine göre kâğıt özelliği ve baskıdaki renk canlılığına göre değişmektedir. - Tyvek yırtılmaz, yanmaz kağıt,

Kağıt dokusu ve renkleri için fikir verecek siteler

http://www.rivespaper.com/?lg=en#/produits
http://www.curiousstory.com/

Tercih edilen ölçüler

30 x42 cm (A3), tercihe göre farklı ölçülerdede yapılmaktadır

Hisse Senetlerinde kullanılan işcilikler.

Bölgesel parlaklık, belgenin taklit edilemesini güçleştirir ve ek güvenlik elemanı gürevi yapar, (spot lak) logo veya istenilen tasarımda öne çıkarmak istediğiniz yerler için uygun bir yöntemdir. Selofanlı mat kuşelerde en iyi neticeyi vermektedir. Fantezi kâğıtlarda kuşe gibi etki vermemektedir. Spot lak, baskı kadar hassas olmadığından, hassas çizgiler ve şekillerde kullanılması tavsiye edilmez Spot lak parlaktır.

Vernik, belgenin taklit edilemesini güçleştirir ve ek güvenlik elemanı gürevi yapar, kalıplı vernik ve zemin vernik olarak, ister belli bir bölgeye (Spot Lak gibi),isterseniz tüm zemine atılır. Vernik, çok zeminli işlerde boya yoğunluğu nedeniyle, işin çizilmesini önlemek ve bir miktar koruma amacıyla kullanılabilir. Spot lak gibi ekstra parlaklık vermez. Mat, yarı mat ve parlak vernik olarak kullanılabilir.

Varak yaldız, çerçeve, yazı veya logonun altın, gümüş veya başka bir renk yaldız ve desende baskı yapılma işlevidir. Her türlü kâğıtta uygulanmaktadır. Varak baskının verdiği yaldız’ı, hiç bir baskı ile vermek mümkün değildir.

Toz kabartma, yazı ve logonun toz ve ısı uygulayarak yapılmaktadır. İşlem sonucunda uygulanan bölge hissedilir derecede yükseklik elde edilmektedir. Selofanlı kâğıtlarda uygulanmaz. Tek yüz baskılarda uygulanır. Prestijli bir görüntü vermektedir.

Gofre, diğer adıyla kabartma baskı. İşlerinize bir boyut kazandırmak açısından tasarımınızda kullanılabilir. Tüm baskı bittikten sonra Gofre için bir erkek ve bir dişi metal klişe yaptırılır. Tüm kâğıtlarda uygulanır. Kâğıt arkasında çukurluk olacağından tek yüzlü baskılı kartlarda uygulanması doğrudur.

Tipo baskı sistemi, tamamen metal bir klişe yardımıyla yapılmaktadır. Yazılarda hafif bir çukurluk oluşmaktadır. Fantezi kâğıtlarda uygulanır.

Pilyaj, kâğıdın kolay katlanmasını istediğimiz yere kâğıdı oluklandırma (iz yapma) işlemidir.

Perforaj, kâğıdın kolay yırtılmasını ya da koparılmasını sağlamak için kesikli olarak iz yapma işlemidir.