Bayram, Yılbaşı, Tebrik, Hediye Kartları

Tüm Davetiye Modelleri

Bayram, Yılbaşı, Tebrik, Hediye Kartları farklı özelliklerdeki kağıt cinslerine göre üretimi yapılmaktadır.

Kullanılan kağıt cinsleri prestijli ürün olamsından dolayı tasarıma göre kağıtlar kullanılması daha uygun olacaktır.

Dış muhafaza ve sunum malzemesi için zarf, karton, cilt bezi, suni deri, hakiki deri malzemeler kullanılmaktadır.


Kullanılan kağıt ve ölçüler

Kullanılan kâğıtlar

Mat kuşe kâğıt 250-300 gr/m2 Fantazi kâğıt 140 - 190 - 250 – 300 gr/m2 Farklı renk ve dokulu kâğıt çeşitleri kâğıt markası ve özelliğine göre kâğıt özelliği ve baskıdaki renk canlılığına göre değişmektedir.

Kağıt dokusu ve renkleri için fikir verecek siteler
http://www.rivespaper.com/?lg=en#/produits
http://www.curiousstory.com/

Tercih edilen ölçüler

Sıtandar bir ölçü yoktur bütçeye göre ebatlandırma yapılaktadır.


Sertifika, Teşekkür, Takdir, Diplomalarda kullanılan işcilikler.

Selofan dış kapakta genelde mat ve parlak olarak iki çeşit kullanılır. Selofan bir çeşit kaplama olduğundan koruyucu özellik taşır. Selofan ile kâğıt arasına yapıştırıcı sıvı malzeme kullanıldığından baskı rengini bir miktar değiştirebilir.

Bölgesel parlaklık, belgenin taklit edilemesini güçleştirir ve ek güvenlik elemanı gürevi yapar, (spot lak) logo veya istenilen tasarımda öne çıkarmak istediğiniz yerler için uygun bir yöntemdir. Selofanlı mat kuşelerde en iyi neticeyi vermektedir. Fantezi kâğıtlarda kuşe gibi etki vermemektedir. Spot lak, baskı kadar hassas olmadığından, hassas çizgiler ve şekillerde kullanılması tavsiye edilmez Spot lak parlaktır.

Vernik, belgenin taklit edilemesini güçleştirir ve ek güvenlik elemanı gürevi yapar, kalıplı vernik ve zemin vernik olarak, ister belli bir bölgeye (Spot Lak gibi),isterseniz tüm zemine atılır. Vernik, çok zeminli işlerde boya yoğunluğu nedeniyle, işin çizilmesini önlemek ve bir miktar koruma amacıyla kullanılabilir. Spot lak gibi ekstra parlaklık vermez. Mat, yarı mat ve parlak vernik olarak kullanılabilir.

Varak yaldız, çerçeve, yazı veya logonun altın, gümüş veya başka bir renk yaldız ve desende baskı yapılma işlevidir. Her türlü kâğıtta uygulanmaktadır. Varak baskının verdiği yaldız’ı, hiç bir baskı ile vermek mümkün değildir.

Toz kabartma, yazı ve logonun toz ve ısı uygulayarak yapılmaktadır. İşlem sonucunda uygulanan bölge hissedilir derecede yükseklik elde edilmektedir. Selofanlı kâğıtlarda uygulanmaz. Tek yüz baskılarda uygulanır. Prestijli bir görüntü vermektedir.

Özel kesim, kâğıdın, düz giyotin kesim haricinde, şekilli olarak kesilmesine özel kesim denir. Kartların kesimlerinde özel bir kalıp kullanılmaktadır.

Gofre, diğer adıyla kabartma baskı. İşlerinize bir boyut kazandırmak açısından tasarımınızda kullanılabilir. Tüm baskı bittikten sonra Gofre için bir erkek ve bir dişi metal klişe yaptırılır. Tüm kâğıtlarda uygulanır. Kâğıt arkasında çukurluk olacağından tek yüzlü baskılı kartlarda uygulanması doğrudur.

Sıvama, kâğıdı normalden 2 katı kalınlığa getirme. Bu uygulamada iki karton baskıda sonra birbirine özel tutkal kullanarak yapıştırılmaktadır. Elede edilen kalınlık kartınıza ayrı bir hava katmaktadır. En çok uyguladığımız model300+300 gr, 350+350 gr, 400+400 gr, kağıtların sıvanması.

Tipo baskı sistemi,tamamen metal bir klişe yardımıyla yapılmaktadır. Yazılarda hafif bir çukurluk oluşmaktadır. Fantezi kâğıtlarda uygulanır.

Pilyaj, kâğıdın kolay katlanmasını istediğimiz yere kâğıdı oluklandırma (iz yapma) işlemidir.

Perforaj, kâğıdın kolay yırtılmasını ya da koparılmasını sağlamak için kesikli olarak iz yapma işlemidir.

Dış malzeme;zarf, ahşap, suni deri, cilt bezi, hakiki deri gibi malzemelerden üretilir.